مقررات انضباطی و آموزشی 

این مقررات با توجه به " آیین نامه انضباطی و آموزشی وزارت آموزش و پرورش" تدوین شده و کلیه دانش‌آموزان و اولیا موظف به اجرای آن هستند. 

* لازم به ذکر است نمره انضباط هر دانش آموز طبق نظر معاونین پایه با بررسی موارد ثبت شده در دفتر انضباطی و گزارش دبیران داده می‌شود.

   لطفاً قبل از امضای این تعهدنامه، آن را به دقت مطالعه نمایید.
 • قوانین انضباطی عمومی:
 1. رعایت ادب و احترام نسبت به کلیه کادر و معلمان مدرسه
 2. حفظ چارچوب‌های رفتاری و گفتاری در ارتباط با کلیه دانش‌آموزان
 3. رعایت بهداشت و نظافت فردی و همکاری با مسئولین در پاکیزه نگه داشتن فضای آموزشی(کلاس درس،حیاط،راهروها و ...)
 4. حفظ حجاب کامل در تمام فضاهای مدرسه (غیر از کلاس) به دلیل حضور و تردد آقایان پوشش ظاهری دانش آموزان باید طبق قوانین مدرسه باشد .( اعم از مانتو ، شلوار و مقنعه )
 5. پرهیز از به همراه آوردن اشیاءگرانبها،وسایل غیر مرتبط با امور تحصیلی از قبیلDVD ،CD ،فلش(در صورت داشتن فلش  برچسب نام دانش‌آموز روی فلش و داخل فلش اجباری است) و کارت حافظه  MP3 Player، ساعت هوشمند ، استفاده‌ی غیرآموزشی از تخته‌های هوشمند و اینترنت مدرسه  .
 6. به همراه داشتن تلفن همراه و laptop  و تبلت بدون هماهنگی معاون پایه ممنوع است؛ در صورت مشاهده تلفن همراه دانش‌آموز و عدم تحویل آن به معاونت پایه، تلفن همراه دانش‌آموز توسط معاونت پایه ضبط می‌شود. در نوبت اول تخطی 3 روز کاری و ثبت در دفتر انضباطی، در نوبت دوم هفت روز کاری، ثبت در دفتر انضباطی و تحویل به اولیا با انجام تعهد کتبی و در صورت تکرار مجدد در جلسه‌ی شورای مدرسه تصمیم مناسب اتخاذ خواهد شد. 
 7. هرگونه پیرایش و آرایش صورت و مو منع قانونی دارد  و در صورت اقدام طبق آئین نامه برخورد انضباطی خواهد شد.
 8. از کوتاه و تنگ نمودن لباس فرم مدرسه جدا خودداری نمایید و در صورت مبادرت به این کار خانواده ملزم به تهیه فرم جدید خواهد شد.
 9. حضور به موقع د ر دبیرستان و خروج از آن در پایان ساعت مقرر الزامی است و ترک مدرسه قبل از ساعت مقرر و ماندن در مدرسه بعد از زنگ  پایانی باید با هماهنگی و اطلاع معاونت پایه ، اولیای دانش آموز و دریافت برگه خروج صورت گیرد.
 10. پیرو بند فوق الذکر حضور دانش آموزان  بعد از پایان ساعت رسمی مدرسه جهت استفاده از امکانات مرکز ) سایت،آزمایشگاه،کلاس های پژوهش و المپیاد و یا شرکت در مسابقات دانشگاه ها و مسابقات خارج از مدرسه( منوط به اجازه ی کتبی اولیاء دانش‌آموز و هماهنگی با معاونت پایه می باشد.
 11. وسایل مرکز، اعم از امکانات کلاس های درس، آزمایشگاه، سایت کامپیوتر، کتابخانه،کارگاه، اتاق ورزش، نمازخانه و سایر امکانات از اموال دولتی است  و دانش آموزان موظف به حفظ و نگهداری از آن ها هستند.( در صورت هر گونه آسیب عمدی یا غیر عمدی از سوی دانش آموز خسارت وارده باید توسط اولیاء وی جبران گردد.)
 12. به دلیل برخی محدودیت ها برگزاری جشن های تولد در مدرسه محدود به پخش و توزیع شیرینی کوچک و خشک  یا شکلات می‌باشد و هرگونه ارائه و دریافت کادو در مدرسه ممنوع است.
 13. ارتباط با مسئولین مدرسه در زمان اداری مجاز می‌باشد و به هیچ عنوان با شماره های شخصی همکاران تماس نگیرید.
 14. مدرسه طبق قوانین اداره کل آموزش و پرورش هیچگونه تعهدی نسبت به ایاب و ذهاب دانش‌آموزان ندارد.

 

 • قوانین انضباطی مجازی ( در صورت غیر حضوری شدن مدارس به هر دلیل )
  1. حضور به موقع و قبل از ورود دبیر در کلاس های مجازی الزامی می باشد.
  2. حفظ حجاب کامل در استفاده از وب‌کم (webcam)
  3. رعایت زمان پیغام دادن در ساعات اداری جهت طرح مسئله و ارتباط با مسئولین مربوطه
  4. هر  غیبت غیرموجه منجر به کسر نمره انضباط می‌گردد.

در صورت انجام و تکرار هر گونه تخلف انضباطی، اخلاقی و رفتاری، بسته به نوع تخلف، طی مراحل زیر با دانش‌آموز برخورد خواهد شد:

الف. تذکر شفاهی به دانش آموز و ثبت در دفتر انضباطی

ب. جلسه حضوری با دانش آموز و اولیاء

ج. دریافت تعهد کتبی از دانش آموز و اولیاء وی مبنی بر عدم تکرار

د.  تشکیل کمیته انضباطی و بررسی امکان ادامه‌ی حضور دانش‌آموز در مدرسه (اخراج موقت یا دائم ) 

هـ.  معرفی دانش آموز به حراست اداره  منطقه و اتخاذ تصمیم نهایی.

 • قوانین انضباطی آموزشی :

 

ساعت رسمی مدرسه شامل دروس آموزشی ، فوق برنامه ، تکمیلی ، کلاس‌های فرهنگی و پژوهشی می‌باشد.

 

 1. درصورت غیبت دانش‌آموز اولیاء وی موظف می‌باشند تا قبل از ساعت 10 صبح همان روز، مراتب را تلفنی به معاون پایه اطلاع دهند و برای موجه کردن غیبت،    تا 3 روز فرصت مراجعه حضوری دارند.

2- چنانچه غیبت دانش‌آموزان از نظر اولیاء مدرسه غیر موجه باشد، منجر به کسر نمره انضباط خواهد شد.

3- تأخیر ورود دانش‌آموز به مدرسه و تأخیر ورود به کلاس، منجربه کسر نمره انضباط دانش‌آموز می‌شود. ( ساعت حضور در مدرسه 20 دقیقه قبل از شروع کلاس است.)

4- چنانچه دانش‌آموزی در امتحانات رسمی مرکز غیبت نماید، جهت موجه کردن ارائه گواهی پزشک مورد تأیید درمانگاه فرهنگیان یا پزشک متخصص الزامی است.

 1. در هر نیم سال، ارزیابی تحصیلی در هر درس بر اساس میزان حضور و فعالیت در کلاس، انجام تکالیف درسی، پرسش‌های کلاسی و  نمرات مستمر صورت می‌گیرد.
 2. گردش های علمی و بازدیدها جزء برنامه‌های اجباری مدرسه بوده وحضور دانش‌آموزان همراه با اجازه‌ی کتبی از اولیاء الزامی است. (در ساعات رسمی مدرسه)

7-چنانچه دانش‌آموزی پس از امتحانات پایان سال تحصیلی حد نصاب نمره در درس و معدل کلی (مدارس سمپاد) را جهت ادامه تحصیل در این مرکز کسب نکرده باشد، ثبت نام نامبرده لغو می‌گردد.