مدیریت دبیرستان فرزانگان پنج

 امام علی(ع) در نهج‌البلاغه، حكمت ۲۰ می‌فرمايند:
«الفُرصَه تمُّر مرِّ السَحاب فانتَهِزوا فُرَصَ الخَير؛ فرصت‌ها، مانند ابر (از افق زندگی) می‌گذرند، پس فرصت‌های خير را غنيمت بشماريد و از آنها استفاده كنيد.»
 
 
سال تحصیلی جدید را بعد از دو سال اندی فعالیت آموزشی در بستر مجازی به صورت حضوری درحالی آغاز کردیم که حال ایران عزیز به خاطر اتفاقات ناگوار جامعه، خوب نیست.در این شرایط و آسیب هایی که دانش آموزان در دوران مجازی دیدند، کار تعلیم و تربیت را بسیار سخت نمود و با نسلی مواجه هستیم که به برکت رسانه های مجازی که در واقع حقیقی عمل کردند کیلومترها با آنها فاصله گرفتیم، نسلی که به ظاهر نقطه اتکایی ندارند و به قول خودشان قرار است طرحی نو در اندازند. نوجوانان و جوانانی که شاید از بسیاری از ارزش ها فاصله گرفته باشند و در پوست اندازی تاریخی، نگاه به آینده دارند. آینده ای که امیدواریم روشنی بخش زندگی همگان شود.
در این میان قطعا یکپارچگی ایران عزیز که با خون هزاران انسان در طول تاریخ آبیاری شده برای همه ما از اهمیت بسزایی برخوردار است، بنابراین  انسجام و حفظ یکپارچگی آن بر همه ایرانیان واجب و ضروریست. در این فرصتهای طلایی و حساس و در این شرایط جامعه در حال حاضر وظیفه دانش آموزان مجهز شدن به علم و معرفت است تا انسان هایی متعهد و اثر گذار در آینده باشند. ناامیدی و یاس از آفت ها و بیمارهایی است که هیچگاه جبران نخواهد شد، بنابراین شایسته است در جایگاهی که هستیم امید را جاری کنیم ، مهر و مهربانی را بی دریغ ارزانی کنیم و گذشت و صبوری را سرلوحه کار و زندگی خودقرار دهیم. در هر جایی که هستیم هم کار خوب انجام دهیم و هم خوب کار کنیم.رسالت ما در این برهه حساس کشور و در این پیچ تاریخی مهم، وحدت و انسجام همه نیروههای وطنی است.همه باهم کمک کنیم که ایران عزیزمان یکپارچه بماند.
به امید روزهای خوب و حال خوب برای ایران عزیز
 
 
مدیریت دبیرستان فرزانگان پنج ( دوره اول )
معصومه حبیبی پور