معرفی واحد فرهنگی دبیرستان فرزانگان پنج ( دوره اول )

 

واحد فرهنگی دبیرستان فرزانگان 5 کلاسهای فوق برنامه را با توجه به اسناد بالادستی نظام آموزش و پرورش راهکار 3-1 سند تحول بنیادین راهکار2  ماده5 کلیات نظام تربیت استعدادهای برتر ایجاد تشکل های دانش آموزی راهکار 3-8 سند تحول بنیادین از سال 1394 تا کنون با نگاهی بر رسالتهای مهم واحد فرهنگی که بر مبنای تقویت آموزه های دینی و اشاعه عزت ملی و تقویت اعتماد به نفس دانش آموزان از طریق افزایش مهارت آموزی می باشد فعالیتهای متنوع و خلاقانه ای را طراحی نموده است من جمله انجمن دانش آموزی تکاپو(ادبی، خیریه، محیط زیستی و...)، اردوها و برنامه های مناسبتی متفاوت و کلاسهای برفرازاندیشه که بر مبنای هنر و علوم انسانی شکل گرفته است.

انجمن تکاپو
تشکلی خودجوش از دانش آموزانی که ایده های خلاق و جذاب برای هر اتفاقی بنا به مناسبتها و یا حتی بدون مناسبت دارند...

هیئت دانش آموزی

تمامی فعالیتهای دبیرستان در مناسبتهای مذهبی توسط اعضای هیئت برنامه ریزی و اجرا میشود. مناسبتهایی مانند محرم، ایام فاطمیه و جشنها و میلاد اهلبیت علیهم السلام

انجمن تئاتر

 اعضای آن بصورت حرفه ای تئاتر صحنه ای و نمایشنامه خوانی را دنبال میکنند.

انجمن ادبی

فعالیتهای ادبی، پاسداشتهای ادیبان شهیر، نشست شب یلدا و برگزاری مسابقات ادبی و مشاعره توسط این انجمن برگزار میشود.

انجمن همراه

انجمنی که هدفش کمک به دانش آموزان مناطق محروم کشورمان است، از حاشیه‌های تهران گرفته تا روستاهای محروم سیستان و بلوچستان، برگزاری خیریه هایی با دست پختها و دست سازه های دانش آموزان مدرسه و جمع آوری کمک‌های همکلاسی‌هایشان عمده ی فعالیت این انجمن است.

انجمن محیط زیست

فعالیتهایی برای آموزش و اصلاح الگوهای مصرف و حفظ منابع زیست محیطی اهم فعالیتهای این گروه را تشکیل میدهد.

مسابقات و اردوها

غیر از تشکلهای فوق که اصل و مبنای کار فرهنگی تشکیلاتی واحد فرهنگی فرزانگان۵ می باشد، برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری سمپاد و آموزش و پرورش و برگزاری اردوهای خلاق و بازدیدهای درون شهری و برون شهری نیز جزو فعالیتهای واحد فرهنگی می باشد.
برگزاری اردوهای فرهنگی- تفریحی، مذهبی، مهارتی، دانشی در قالب اردوهای نیم روزه، یک روزه و چند روزه ی برون استانی نیز بخشی از خاطراتی است که سعی داریم در طول سال تحصیلی برای عزیزان دانش آموزمان رقم بزنیم.  

 

 

کلاس های بر فراز اندیشه واحد فرهنگی دبیرستان فرزانگان پنج