کلاس های برفراز اندیشه/فعالیت های فرهنگی 
کلاس های بر فراز اندیشه واحد فرهنگی دبیرستان فرزانگان 5 
آشنایی با واحد فرهنگی

 

واحد فرهنگی دبیرستان فرزانگان۵ بر مبنای توانایی های مخاطبان تیزهوش خود، فعالیتهایش را در قالب تشکلهای دانش آموزی شکل داده است تا هر دانش آموزی بنا به علاقه و توانمندی خود، در آنها عضو و مشغول به فعالیت شود، اجمالا به معرفی این تشکلها می پردازیم؛

تکاپو :
تشکلی خودجوش از دانش آموزانی که ایده های خلاق و جذاب برای هر اتفاقی بنا به مناسبتها و یا حتی بدون مناسبت دارند...

هیئت دانش آموزی:

تمامی فعالیتهای دبیرستان در مناسبتهای مذهبی توسط اعضای هیئت برنامه ریزی و اجرا میشود. مناسبتهایی مانند محرم، ایام فاطمیه و جشنها و میلاد اهلبیت علیهم السلام

انجمن تئاتر :

 اعضای آن بصورت حرفه ای تئاتر صحنه ای و نمایشنامه خوانی را دنبال میکنند.

انجمن ادبی :

فعالیتهای ادبی، پاسداشتهای ادیبان شهیر، نشست شب یلدا و برگزاری مسابقات ادبی و مشاعره توسط این انجمن برگزار میشود.

انجمن همراه:

انجمنی که هدفش کمک به دانش آموزان مناطق محروم کشورمان است، از حاشیه‌های تهران گرفته تا روستاهای محروم سیستان و بلوچستان، برگزاری خیریه هایی با دست پختها و دست سازه های دانش آموزان مدرسه و جمع آوری کمک‌های همکلاسی‌هایشان عمده ی فعالیت این انجمن است.

انجمن محیط زیست:

 

فعالیتهایی برای آموزش و اصلاح الگوهای مصرف و حفظ منابع زیست محیطی اهم فعالیتهای این گروه را تشکیل میدهد.

مسابقات و اردوها:

غیر از تشکلهای فوق که اصل و مبنای کار فرهنگی تشکیلاتی واحد فرهنگی فرزانگان۵ می باشد، برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری سمپاد و آموزش و پرورش و برگزاری اردوهای خلاق و بازدیدهای درون شهری و برون شهری نیز جزو فعالیتهای واحد فرهنگی می باشد.
برگزاری اردوهای فرهنگی- تفریحی، مذهبی، مهارتی، دانشی در قالب اردوهای نیم روزه، یک روزه و چند روزه ی برون استانی نیز بخشی از خاطراتی است که سعی داریم در طول سال تحصیلی برای عزیزان دانش آموزمان رقم بزنیم.